wtorek, 30 stycznia 2018

Naturea vs. Alpha Spirit

Na rynku zoologicznym możemy znaleźć od groma różnorodnych smakołyków dla psów i kotów. Nie raz spędzamy sporo czasu, szukając odpowiednich przysmaków dla naszych pupili, a mimo to nasz wybór może im nie przypaść do gustu. Milka jest takim psem, który zawsze z zachwytem zachowuje się przy nowych ciasteczkach. Biega w koło, kręci się, popiskuje tylko po to, aby wydać jej polecenie, a następnie dostać smakołyk za wykonanie zadania. Często ten zapał znika i jej, jakby się wydawało, ulubione przysmaki po kilku dniach stają się czymś, za co nie opłaca się nawet podać łapy. Z Kotem jest podobnie tylko, że dwa razy gorzej. On nie szaleje za przysmakami. Jak widzi, że musi się wysilić, aby coś otrzymać, po prostu idzie w inną stronę.

Dzięki uprzejmości sklepu internetowego PETSMILE miałyśmy możliwość przetestowania psich i kocich smakołyków od Alpha Spirit i Naurea. Które bardziej przypadły zwierzakom do gustu? A może w ogóle nie przypadły?
W moje ręce wpadły pół wilgotne smakołyki Naurea ("Przysmaki Naturea to bogactwo świeżego mięsa i świeżej ryby") i Alpha Spirit ("Smakołyki Alpha Spirit to synonim wysokiej jakości oraz doskonałego smaku") z wołowiną dla psa i rybą dla kota. Nie jestem osobą, która jakoś krytycznie patrzy na skład smakołyków i bierze tylko te z najwyższej półki. Jestem zdania, że jeśli zwierzę dostaje dobrej jakości karmę to przysmaki nie muszą jej dorównywać. Po raz pierwszy w moje ręce wpadły takie, które zawierają ponad 80% świeżego mięsa.

NATUREA

Skład: świeża wołowina, świeży kurczak, świeża wątróbka wieprzowa, świeże ryby, jabłko, gruszka, soczewica, wodorosty, chondronityna: 1000 mg/kg, glukozamina: 1500mg/kg, cynk: 665 mg/kg.
Skład analityczny: białko 32%, tłuszcz 8%, włókno 1%, popiół 9,5%, wilgotność 20%, Omega 3 i 6 0,35% wapń, 1,1%, fosfor 1,23%.


Skład: świeże ryby, świeży kurczak, świeża wątróbka wieprzowa, jabłko, gruszka, soczewica, wodorosty, glukozamina 1500mg/kg, tauryna 1600mg/kg, siarczan chondronityny, cynk 665 mg/kg.
Skład analityczny: białko 32%, tłuszcz 8%, włókno 1%, popiół 9,5%, wilgotność 20%, Omega 3 i 6 0,35%, wapń 1%.
Smakołyki Naturea zawierają aż 88% świeżego mięsa! Kiedy zobaczyłam skład naprawdę miło się zaskoczyłam, jednak nie spodobało mi się to, że nie jest w nim podana dokładna ilość wybranego mięsa. W naszym przypadku np. wołowiny i ryb. Jeśli mam być szczera to nie przejęłam się tym jakoś mocno, bo jak już wspomniałam, nie zwracam jakiejś ogromnej uwagi na skład smakołyków. Mimo to fakt, iż nie zawierają one zbóż bardzo mi się spodobał.

ALPHA SPIRIT

Skład: 85% świeżego mięsa i świeżych ryb (35% wołowina, 20% kurczak, 20% wątroba wieprzowa, 10% ryby), kiełki roślin strączkowych, gliceryna, suszone wodorosty, drożdże, glukozamina, siarczan chondroityny.
Skład analityczny: białko 32%, tłuszcz min. 8%, popiół maks. 9,5%, surowe włókno maks. 1%.Skład: 85% świeżego mięsa oraz świeżych ryb (45% świeżych ryb), kiełki roślin strączkowych, gliceryna, suszone wodorosty, drożdże z rodziny Saccharomyces Cerevisiae, glukozamina, siarczan chondroityny.
Skład analityczny: białko min 32%, tłuszcz min. 8%, popiół maks. 9,5%, włókno maks 1%.

W przeciwieństwie do Naturea, Alpha Spirit w składzie ma podaną dokładną ilość każdego rodzaju mięsa jakie znajduje się w smakołykach. Co prawda jest go mniej niż w poprzednim, ale to tylko 3%, więc dosyć mała różnica. Przysmaki te również nie zawierają zbóż. Zamiast nich w skład wchodzą kiełki roślin strączkowych.
Pierwsze, co zdecydowanie przykuwa uwagę kupującego to opakowanie. W tym przypadku na każdym z produktów jest ono naprawdę ładne i czytelne. Zanim zdecydujemy się na zakup, możemy zobaczyć jak smakołyki wyglądają przez przezroczystą część pudełeczka.

Przysmaki obu firm wyglądają bardzo podobnie — brązowe lub jasnobrązowe, malutkie kosteczki. Idealnie nadają się jako nagroda przy treningach, ale nie tylko. Ich zapach nie jest za bardzo intensywny, ale gdy tylko otworzyłam opakowania, zwierzaki nie mogły usiedzieć w miejscu. Mimo iż są pół wilgotne, nie brudzą rąk ani kieszeni,.

Smakołyki służyły nam jako nagroda za np. grzeczne zachowanie u weterynarza, wykonanie sztuczek, ale były one też  zwykłym przysmakiem między posiłkami. Milka jak szalona wykonywała moje polecenia i nawet na spacerach przybiegała na komendę, kiedy wiedziała, że w kieszeni znajdują się nowe smaki, a wspomnieć trzeba, że czasem jest z tym ciężko. Jeśli mam być szczera, to i kot zwariował na punkcie tych malutkich kosteczek. Moja siostra przy ich pomocy nauczyła Malinę sztuczki, jaką jest "siad".
Na początku jednak zrobiłyśmy test wyboru. Na kartce położyłam po jednym smakołyku od Naturea i Alpha Spirit. Zadaniem zwierzaków był wybór smakołyka, który bardziej przypadł im do gustu. W obu przypadkach był on praktycznie jednoznaczny — NATUREA.
Ostrość może nie jest tam gdzie powinna, ale przez czas robienia zdjęć smakołykom, Milka siedziała tak na śniegu obok mnie i czekała, aż coś w końcu dostanie.
Podsumowując: smakołyki obu firm przypadły do gustu Milce i Malinie, ale zwycięzca mógł być tylko jeden i tym razem padło na Naturea. Idealnie nadają się one, jak i te od Alpha Spirit do treningów i jako zwykły przysmak w ciągu dnia. Zdecydowanie polecamy! ;)

Oba przysmaki można zakupić na stronie Petsmile po, moim zdaniem, całkiem dobrej cenie jak na tak sporą ilość mięsa w nich zawartej. Oprócz ryby i wołowiny do wyboru jest więcej smaków, np. kurczak, kaczka, jagnięcina, wątróbka.

Serdecznie dziękujemy sklepowi Petsmile za możliwość przetestowania smakołyków i zaufanie. Mam nadzieję, że nie zawiodłyśmy — Agata, Milka i Malina ;]
*Planowane były zdjęcia smakołyków z Milką i Maliną, ale zwierzaki nie chciały współpracować, gdy je robiłam :(

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszę się, że przeczytałeś ten post! :] Jeśli ci się spodobał albo masz jakieś uwagi, pisz śmiało w komentarzu. Każda wiadomość dotycząca wpisu jest ważna, bo pozwala mi doskonalić się w pisaniu, a także wiem, że to czytacie, a nie tylko wyświetlacie.
Przeczytałeś = skomentuj. Ciebie to nic nie kosztuje, a mnie motywuje :]